SIM kartınızı Jio, Airtel veya Vi'den BSNL'ye nasıl taşırsınız: Adım adım kılavuz

bencede

New member
BSNL mobil numara taşıma süreci: Özel telekom şirketleri Airtel, Jio ve Vi'nin (Vodafone Idea) son tarife artışları ışığında, birçok abone henüz herhangi bir tarife artışı uygulamayan Bharat Sanchar Nigam Limited'e (BSNL) geçmeyi düşünüyor. SIM bağlantınızı BSNL'ye taşımayı düşünüyorsanız, bu kılavuz sizi süreç boyunca yönlendirecektir.

Adım 1: Benzersiz Taşıma Kodunu (UPC) edinin

Başlamak için mesajlar uygulamanızı açın ve “PORT” yazın [your 10-digit mobile number]”. Bu mesajı 1900'e gönderin. Cevap olarak Benzersiz Taşıma Kodu (UPC) alacaksınız. Jammu ve Keşmir'de ön ödemeli mobil abonesiyseniz, kısa mesaj göndermek yerine 1900'ü aramalısınız.

Ayrıca okuyun: Jio sınırsız 5G sunuyor: 3 Temmuz tarife zammından önce para tasarrufu yapmak için şimdi birden fazla plan nasıl satın alınır

UPC genellikle 15 gün veya numaranız başka bir operatöre taşınana kadar geçerlidir. Ancak Jammu ve Keşmir, Assam ve Kuzey Doğu'nun belirli bölgelerindeki aboneler için UPC 30 güne kadar geçerlidir. Devam etmeden önce mevcut telekom sağlayıcınızdaki tüm ödenmemiş ücretlerin ödendiğinden emin olun.

Adım 2: BSNL Müşteri Hizmetleri Merkezini ziyaret edin

UPC'ye sahip olduğunuzda, taşıma talebinde bulunmak için en yakın BSNL Müşteri Hizmetleri Merkezi'ni (CSC), yetkili franchise sahibini veya perakendeciyi ziyaret edin. Hizmet merkezinde şunları yapmanız gerekecektir:

1. Müşteri Başvuru Formunu (CAF) doldurun.

2. Geçerli bir fotoğraflı kimlik belgesi ve adres kanıtı sunun.

3. Mevcut operatörünüzden aldığınız UPC’yi iletin.

4. Taşıma ücretlerini ödeyin (BSNL şu anda taşıma için herhangi bir ücret talep etmediklerini belirtmiştir).

Ayrıca okuyun: Reliance Jio 5G mobil veri fiyatları 3 Temmuz'dan itibaren artırılacak: Mevcut ve yeni plan fiyatı karşılaştırıldı

Adım 3: Taşıma İşlemini Tamamlayın

Gerekli belgeleri ve formları gönderdikten sonra size yeni bir BSNL SIM kartı sağlanacaktır. Ayrıca eski SIM'inizin ne zaman devre dışı bırakılacağını ve yeni BSNL SIM'inizin ne zaman aktif hale geleceğini bildiren bir mesaj alacaksınız. Belirtilen zamanda, işlemi tamamlamak için eski SIM'inizi yeni BSNL SIM ile değiştirmeniz yeterlidir.

Çözüm

Airtel, Jio veya Vi'den BSNL'ye geçmek, bir UPC edinmeyi, bir BSNL servis merkezini ziyaret etmeyi ve gerekli evrak işlerini tamamlamayı içeren basit bir işlemdir. Bu adımları izleyerek, artan tarifelerin yükü olmadan BSNL ile mobil hizmetlerin keyfini çıkarmaya devam edebilirsiniz.