kafasındaki ördek yavruları ve gri bulutlar arasında

Hasan

New member
Her yerde yürüyen ve bazılarının kafasına koyduğu bu küçük ördekleri gördünüz mü? Onlara Kawaii deniyor ve bana açıkladıklarına göre, eğer onları kullanırsan, bu şu anlama geliyor: İyimser, mutlu ve arkadaş canlısı bir insansınız. Artık biliyorsunuz: Eğer bunları takan biriyle karşılaşırsanız, onunla konuşun, konuşun ve o da havalı bir insan olsa iyi olur, çünkü eğer değilse, onlara onları çıkarmasını söyleyin, çünkü kavramı anlamadılar. .

Bunları kullanacağımı sanmıyorum. Ya da belki evet, bilmiyorum. İyimserlik ve neşe durumlarını uzun süre sürdürebileceğimi garanti edemem. Bu ne kadar sinir bozucu? ruh halinizi istediğiniz gibi yönetememek. Her durumda nasıl bir ruh halinde olacağınızdan asla emin olamazsınız. Her şey o kadar belirsiz ki.

Birçok kez bunu düşünüyorum ruh halleri hava durumu gibidir. Ve bazı şeyleri yapabilmek için “sert hava koşullarıyla” uğraşmamız gerekiyor.

Mangal düzenliyorsunuz: Vejetaryenlere taşlık, çinçulín, balkabağı aldınız…

O gün gelir ve gökyüzü kapalıdır, kara bulutlar ve “ah! Lütfen yağmur yağmasın!” İşin kötüsü pek bir şey yapamıyorsun… Rüşvet verecek kimse yok, hiçbir şey için suçlanacak kimse yok… En fazla tahmin ve bundan bahseden bir film zaten yapılmıştı.

Sanırım duygularla başımıza şöyle bir şey geliyor:

Sen çok iyisin, ördek yavrularını başınıza koyarsınız, Mutlusun, iyimsersin, arkadaş canlısısın, gökyüzü açık ve birdenbire gerçek hayatta ya da nevrozunda bir şeyler oluyor ve ne yazık ki! kara bulut seni yakalıyor, her şeyi bulanıklaştırıyorve artık hiçbir şeyden keyif almanıza izin vermiyor.

Açıkçası, tıpkı hava durumu gibi, bir noktada kara bulutlar gidecek ve başka eyaletler, başka iklimler gelecek ve biz her gün hayatla bu şekilde başa çıkıyoruz. Ve sadece bizim duygusal durumlarımızla değil, hayatta karşılaştığımız tüm insanların duygusal durumlarıyla da.

Bu yüzden toplum olarak bir şeyler yapmamız gerektiğini düşünüyorum. En azından yönettiğimiz duygusal durumu başkalarına (ve kendimize) iletebilmenin bir yolunu bulun. başka önlemler alabilmek için.

Çünkü nasıl plaja gittiğimizde bir bayrak bizi denizin nasıl olduğu konusunda uyarıyor; deniz sakin mi, tehlikeli mi, yoksa girmeyin!, kendimizle ve başkalarıyla da böyle bir şey yapabilmeliyiz. , duruma göre gerekli tedbirleri alabilmek.

Gutmann. “Çoğu zaman ruh hallerinin havaya benzediğini düşünüyorum.”

Belki “iklim şeyi” gibi bir sisteme sahip bir bileklik icat edebiliriz. yunus veya deniz aslanı şeklindeki o hafif osuruk ama etkili hatıraSahip olduğu renge, havanın nasıl olduğuna göre sizi uyaran. Duygusal durumumuzu tespit etmesi ve diğer kişinin bunu görebilmesi ve tahmin etmesine gerek kalmaması için böyle bir şeye ihtiyacımız var.

Elbette Kadın bileklikleri erkeklerinkinden çok daha geniş bir renk paletine sahip olacaktır. Ve birden fazlasını şaşırtacak bir hızla renk değiştirecekti…

Bunu bilmek için bilim adamı olmaya gerek yok. Kadın olmalısın. Çünkü yalnızca bizim anladığımız duygular vardır. Bunun gibi bir erkek için anlaşılmaz adet öncesi hissi HERŞEYİN sizi ÇOK etkilediği. Üzgünsün, kıvrılmışsın, boşsun ama çökmüşsün, hayattan zevk alamıyorsun. Sizi istila eden bu duygu karmaşasında başınıza neler geldiğini çözmek istiyorsunuz ve en kötü kararı veriyorsunuz: bunu bir başkasına iletmek istemek. Daha sonra partnerinize, o arkadaşınıza, belki manavınıza bu anlamlı teklifi yaparsınız. Ağlama belirir. Bir şeylerin kontrolden çıktığını fark ediyorsunuz ama engelleyemiyorsunuz. Ve o kafa karıştırıcı anın ardından tuvalete gidiyorsunuz ve ZAZ! Bunun sana geldiğini anlıyorsun. VE Yaşadığınız son birkaç dakikayı çok daha net bir şekilde kapatıyor.

Bu hangi kadının başına hiç gelmedi? Ya da hangi kadın, bir arkadaşıyla yoğun, ağlamaklı bir sohbetten sonra bu mesajı alamadı ki, bir süre sonra size şöyle yazıyor: “Bana geldiğine inanabiliyor musun? Açıktı”.

Orada bir şey olduğunu biliyorum feministlerin sürdürme mücadelesi, ve bu aramızda kilit altında saklanmalı bir sır olmalı, ancak hiçbir şeyin çok açık olmadığı günlerin de olduğunu kabul etmeliyiz: Gerçekten perişan mıyım, terapi mi yapmam gerekiyor, ayrılmam mı gerekiyor, yoksa geliyor mu? Bu kadar sevmediğim kişi gerçekten kötü mü, yoksa duygularımı tam tersi yönde mi yönetiyorum? Bu göbek çok yediğim için mi yoksa hormonlarımız çok değişken olduğu için mi şişkinim? Ya da belki de yaştır, çünkü kırktan sonra, Catherine Fulop değilseniz ve “güzel” olmak için bir sürü şey yapmazsanız, metabolizmanız yorulur ve artık eskisi kadar sıkı çalışmak istemez. Kendimi olduğum gibi mi kabul etmeliyim, yoksa kendimi olduğum gibi sevmediğimi mi kabul etmeliyim? Yoksa hoşuma mı gidiyor ve bu kadar eşsiz olmayı mı seviyorum? Bu sütun iyi mi yoksa her şeyi silip yeniden mi yazacağım?

Ah bilmiyorum… Kafam karıştı. Bunu olduğu gibi teslim edeceğim, bu kadar saptırılmayı bırakmam lazım. ben daha iyiyim Gidip ördek yavrusu alacağım, bir yere gideceğim ve olması gerektiği gibi olmasına izin vereceğim!