iPhone'unuzdaki web siteleri nasıl engellenir: adım adım kılavuza göz atın

bencede

New member
İster ekran başında kalma sürenizi yönetmek ister çocuğunuzun cihazına bazı sınırlar koymak istiyor olun, iPhone'unuzda belirli web sitelerini engellemek yararlı bir araç olabilir. Ebeveyn denetimleri daha geniş bir denetim sunarken, Safari'de web sitelerini filtrelemek için doğrudan bir yöntem mevcuttur. Bu kılavuz size adımlarda yol gösterecektir.

Ekran Süresini Ayarlama

1. Ayarları açın: iPhone'unuzdaki Ayarlar uygulamasını açarak başlayın. Gri çark simgesiyle kolayca tanınabilir.

2. “Ekran Süresi”ne dokunun: Aşağı kaydırın ve “Ekran Süresi”ni seçin.

3. “İçerik ve Gizlilik Kısıtlamaları”na dokunun: Daha önce ayarladıysanız Ekran Süresi şifrenizi girmeniz gerekebilir.

4. “İçerik ve Gizlilik Kısıtlamaları” seçeneğini açın: Bu anahtarın açık olduğundan emin olun.

5. “İçerik Kısıtlamaları”na dokunun: Ardından “İçerik Kısıtlamaları”na gidin.

6. “Web İçeriği”ni seçin: Burada seçebileceğiniz üç seçeneğiniz vardır:

– Sınırsız Erişim: Tüm web sitelerine izin verir.

– Yetişkinlere Yönelik Web Sitelerini Sınırla: Yetişkinlere yönelik web sitelerine erişimi, belirli sitelere her zaman izin verme veya hiçbir zaman izin vermeme seçenekleriyle otomatik olarak kısıtlar.

– İzin Verilen Web Siteleri: Gerektiğinde ekstra siteler ekleme olanağıyla birlikte yalnızca önceden onaylanmış web sitelerine erişime izin verir.

iPhone'unuzdaki web sitelerini bu adımlarla engellemek, içeriğe erişimi yönetmenize ve kontrol etmenize yardımcı olur; kişisel kullanım için veya çocuklar için güvenli bir gezinme ortamı sağlamak için basit bir çözüm sunar.

Bir şey daha! Artık WhatsApp Kanallarındayız! Bizi orada takip edin, böylece teknoloji dünyasından hiçbir güncellemeyi kaçırmazsınız. ‎HT Tech kanalını WhatsApp üzerinden takip etmek için tıklayın Burada hemen katılmak için!