iPhone sorun giderme kılavuzu: Her model için boş veya donmuş ekranları ve başlatma sorunlarını düzeltmek için adım adım kılavuz

bencede

New member
Apple, iPhone'larında boş veya donmuş ekranlar yaşayan kullanıcılar için kapsamlı bir kılavuz yayınladı. Bu talimatlar çeşitli iPhone modelleri için geçerlidir ve cihazların tepkisiz hale gelmesine neden olan yaygın sorunları gidermek için adımlar sunar.

iPhone 8 ve Sonrası (iPhone SE Dahil) (2. ve 3. Nesil) Nasıl Onarılır

iPhone 8 veya sonraki modelinizin ekranı donuyorsa veya açılmıyorsa şu adımları izleyin:

1. Sesi açma tuşuna basıp hemen bırakın.

2. Sesi azaltma düğmesine basıp hemen bırakın.

3. Apple logosu görünene kadar yan düğmeye basılı tutun (yaklaşık 10 saniye).

Aygıt hala açılmıyorsa, bir saat şarj edin. Düşük şarjlı pil simgesi görünürse, donanımı kontrol edin ve tekrar şarj edin. Sorun devam ederse, Apple Destek ile iletişime geçin.

Ayrıca şunu da okuyun: Mac'te ekran nasıl kaydedilir: Yerel Apple araçları ve üçüncü taraf seçenekleri açıklandı

iPhone 7 ve iPhone 7 Plus kullanıcıları için:

1. Apple logosu görünene kadar (yaklaşık 10 saniye) yan düğmeye ve ses kısma düğmesine aynı anda basın.

Aygıt tepkisiz kalırsa, bir saat şarj edin. Düşük şarjlı pil simgesi görünürse, donanımı inceleyin ve şarj edin. Devam eden sorunlar Apple Destek'e yönlendirilmelidir.

Ayrıca şunu da okuyun: İstenmeyen aramalara elveda deyin: iPhone'unuzda canlı sesli mesajı nasıl kullanacağınızı öğrenin

Ya iPhone'unuz Açılırsa Ama Başlatma Sırasında Takılı Kalırsa?

Bazen iPhone'lar açılır ancak Apple logosunda takılı kalır veya başlatma sırasında kırmızı veya mavi bir ekran görüntüler. Bu senaryolarda:

1. iPhone’unuzu bir bilgisayara bağlayın.

2. Bilgisayarınızda iPhone’unuzu seçin.

3. iPhone bağlıyken:

• iPhone 8 ve üzeri için: Ses açma düğmesine ve ardından ses kısma düğmesine basın ve hemen bırakın. Yan düğmeyi basılı tutun.
  • iPhone 7 ve 7 Plus için: Yan tuşa ve ses kısma tuşuna aynı anda basılı tutun.
Ayrıca şunu da okuyun: iPhone ve iPad'inizde Apple App Store aboneliklerini nasıl yönetirsiniz – Tüm ayrıntılar

Bu adımlar çoğu kişinin iPhone'larını düzeltmesine yardımcı olacaktır. Hala sorun yaşıyorsanız, Apple daha fazla yardım için destek ekibiyle iletişime geçmenizi önerir.