Facebook adınızı güncellemek mi istiyorsunuz? İster iPhone'da ister masaüstünde olsun, süreci sorunsuz bir şekilde nasıl yönlendireceğiniz aşağıda aç

bencede

New member
Yıllar geçtikçe Facebook'un yapısı ve politikaları da gelişti. Facebook profilinizde, ister önemli bir yaşam değişikliğini, ister yalnızca kişisel markalamada bir değişimi yansıtacak şekilde bir isim değişikliği yapmak istiyorsanız, bunu nasıl gerçekleştirebileceğinize dair en son bilgileri burada bulabilirsiniz.

Facebook'un Adlandırma Politikasını Anlamak

Sürece dalmadan önce Facebook'un isimler konusundaki duruşunu netleştirelim. Tuhaf takma adların kullanıldığı günler geride kaldı; Bugün Facebook, profil adınızın gerçeklikle uyumlu olmasını gerektiriyor. Bu, başlıklara, sayılara veya ilginç büyük harflere gerek olmadığı anlamına gelir. Profil adınız, devlet tarafından verilmiş kimliğinizdeki bilgileri yansıtmalıdır; ancak gerçek adınızın farklı bir versiyonu olması durumunda bir takma ada veya profesyonel bir takma isme izin verilebilir. Başka biriymiş gibi mi davranıyorsunuz? Bu yapılamaz.

Ayrıca şunu okuyun: Google Arama Yapay Zekasına genel bakış: Bunları nasıl atlayabilirsiniz ve sonuçları doğrudan nasıl görebilirsiniz?

Facebook'un, gelişmiş gizlilik için profil kilitleme gibi özellikler ekleyerek politikalarını sık sık güncellediğini unutmayın. “İsmi değiştir”e basmadan önce en son yönergeleri kontrol ettiğinizden emin olun.

Adınızı Nasıl Yenileyebilirsiniz (iPhone ve Masaüstünde)

İster hareket halinde olun ister masaüstünüzde olun, Facebook adınızı güncellemek çocuk oyuncağıdır. İşte nasıl:

Ayrıca şunu okuyun: Facebook ve Instagram hesaplarının bağlantısı nasıl kaldırılır: Yeni başlayanlar için basit, adım adım kılavuz

iPhone'da:

1. Facebook uygulamasını açın ve Menü düğmesine dokunun.

2. Ayarlar ve Gizlilik'e gidin, ardından Ayarlar'a dokunun.

3. Hesap Merkezi'ni ve ardından Profiller'i seçin.

4. Ad değişikliği gerektiren profili seçin.

5. Ad sekmesine dokunun, yeni adınızı girin ve Değişikliği İncele'ye basın.

6. İstendiğinde şifrenizi girin ve işte! Yeni adınız kaydedildi.

Masaüstünde:

1. Tercih ettiğiniz tarayıcıyla Facebook'ta oturum açın.

2. Sağ üst köşedeki profil simgenize tıklayın.

3. Ayarlar ve Gizlilik'i seçin ve ardından Ayarlar'a tıklayın.

4. Hesap Merkezi'ni ve ardından söz konusu profili seçin.

5. Ad'a tıklayın, yeni adı girin ve Değişikliği İncele'ye basın.

6. Parolanızı girin; güncellenmiş adınız ayarlanmıştır.

Ayrıca şunu okuyun: Telefon numaralarını kaydetmeden WhatsApp mesajları nasıl gönderilir: Bilmeniz gereken 5 yöntem

Kısacası, Facebook adınızı güncellemek bu adım adım kılavuzlarla basit bir iştir. Bu süreçte herhangi bir sorunla karşılaşırsanız bize yorum bırakın veya Facebook'un yardım merkezinden yardım isteyin. Profil yenilemeniz kutlu olsun!