Cesetsiz cinayet Sena'ya tuzaktır

Hasan

New member
Cecilia Strzyzowski'nin Chaco'da işlediği suçla suçlananların yargılanması talebi 255 sayfadan oluşuyor. 3 numarada zaten Emerencyano Sena ve eşinin olduğu yazıyor kızı öldürmediler.

“Saat 8'den sonra, oğulları César Sena'nın ortağının cinayetini gerçekleştirmesi için güvenli ve elverişli bir ortam yaratarak kasıtlı olarak evlerini terk ettiler…”Savcılar yazıyor.

“Saat 09:14'te César, Cecilia'yı aile evine götürdü ve orada onu bir odada öldürdü; ebeveynlerinin vazgeçilmez katılımı olmasaydı bu mümkün olmayacak bir eylemdi.”.

Daha sonra Emerencyano Sena stratejisini açıklamasını istiyor ve gösteriyor: “Aynı eylemde özgürlüğümü istiyorum çünkü davada bana karşı tek bir delil bile yok ve şu da biliniyor ki “Bir baba, oğlunun sözde yaptıklarından dolayı mahkum edilemez…”.

Eğer genç Sezar kız arkadaşını öldürdüyse ailesinin bununla hiçbir ilgisi yok. Ve eğer bunu örtbas ederlerse, kanun onları oğulları aleyhine ifade vermek zorunda kalmaktan koruyor.

Chaco'yu sarsan ve tutuklu aileyle müttefik olan vali Jorge Capitanich'i iktidardan uzaklaştıran suçtan bir yıl sonra, Sena'nın stratejisi bu, ama… Popüler bir jüriyi ikna edebilecekler mi?

Emerenciano'nun eşi ve César'ın annesi Marcela Acuña, suçun işlendiği gün Emerenciano mahallesinde bulunduğunu söylüyor: “Oğlumu aradım, geliyor, onu kırmızı ve boynunda bir çizikle görüyorum; Ayrıca çenesinin altında bir kesik görüyorum, ne olduğunu soruyorum, o da bana Cecilia ile kavga ettiğimi ve sonra evime döndüğünü söylüyor.”.

Anne Marcela da kendisini suçtan uzaklaştırır.

Hatta ifadesinde Cecilia'nın annesinin, oğlu César'ı taciz ettiğini bile söyledi. Eski numara aynadaki suçluluk: Sorun kurban ve ailesiydi.

Marcela, Emerenciano'yla birlikte saat 12 civarında evine döndüğünü, biraz kestirdiklerini ve saat 16.00'da tekrar dışarı çıktıklarını söylüyor. Bir odada bir yumru görür ve bu şişlik ona bir beden gibi görünür. ama kocasına hiçbir şey söylemiyor.

Peki Cecilia saat kaçta öldü? Cesedin neden bulunamadığı bilinmiyor.

Kalıntıları yakma, domuzlara atma ve yakındaki bir dereye parçalara ayırma şeklindeki bu vahşi manevra (savcıların kanıtlanmış olduğunu düşündüğü bir eylem), Aşil topuğu sanığın.

Davanın soruşturmasının gireceği labirent tuzağı (yanlış slogan altında) ceset olmadan cinayet olmaz) onu kuran avcıların tuzağı olabilir.

Ceset yoksa otopsi de yapılmaz; Otopsi yapılmazsa ölüm zamanı bilinmez; Eğer Cecilia'nın saat kaçta öldüğü bilinmiyorsa, neden onu üçü öğleden sonra ya da öğle uykusu sırasında değil de yalnızca Sezar sabah öldürsün ki?

Herkesin evde olduğu o geçici “pencerenin” 40 dakikası var.

Sezar elçiye bir not yazar Zurna Chaco'ya öyle olduğunu söylüyor “masum” ve bu durumda hiçbir kanıt yok ama “belirteçler”.

Orada olduğunu söylüyor “hayvan kanı” annesine benzeyen paketi taşıdıkları bakkalda “vücut”Ancak burada bulunan ve DNA'sı alınamayan 13 insan kemiği hakkında hiçbir şey yazmıyor. kalsine edilmiş.

Onlar bir yanındaydılar söz konusu haç şeklinde, yine yanmış, Cecilia'ya aitti.

Kanun için, “gerekli katılımcı” bir suçun materyalin yazarı kadar sorumlu. Savcıların Sena'yı bulduğu yer burası. Ama onlar bu rolün “mesafe” Hala incelenecek örnekler olmasına ve davadaki gerçek rollerinin, yıl sonundan önce yapılması planlanan sözlü duruşmada bile değiştirilmesine rağmen, onların kaçmasını sağlayabilirler.

Arjantin adalet sistemi zaten sanıkları şu suçlardan dolayı mahkum etti: cesetsiz cinayet -en iyi bilinen vaka La Plata'daki (1993) Miguel Bru vakasıdır- çünkü bir suç ortada ceset olmasa bile kanıtlanmış durumlarının toplamı.

Onun vücudunu silmek Cecilia'yı silmek anlamına gelmiyor.

Ayrıca bakınız

“Sena'yı kim yargılıyor?”, Cecilia Strzyzowski davasının kavşak noktası ve OJ Simpson'a olası çözüm

Ayrıca bakınız

Cecilia Strzyzowski davası: Sena hapishanede günlerini böyle geçiriyor ve kaçmaya çalışmak için ellerindeki mektup bu şekilde

Cecilia Strzyzowski davası: Sena hapishanede günlerini böyle geçiriyor ve kaçmaya çalışmak için ellerindeki mektup bu şekilde