Cep telefonu numaranızı Jio, Vi'den Airtel'e çevrimiçi olarak nasıl taşıyabilirsiniz?

bencede

New member
Hindistan'ın hareketli telekomünikasyon endüstrisinde, kullanıcılar genellikle çeşitli nedenlerle hizmet sağlayıcılarını değiştirmeyi düşünüyor. Jio, Vi veya BSNL'den Airtel'e geçmeyi düşünüyorsanız süreç basittir ancak belirli adımlara uyulmasını gerektirir. Burada cep telefonu numaranızı hem çevrimiçi hem de çevrimdışı olarak Airtel'e nasıl taşıyacağınızla ilgili kapsamlı bir kılavuz bulunmaktadır.

Ayrıca şunu okuyun: Yeni bir iPhone 15 mi satın aldınız? Güvenli geçiş sağlamak için bu veri aktarımı ipuçlarına göz atın

Cep Numaranızı Airtel Online'a Taşıyın

Adım 1: 1900'e “Cep telefonu numaranızı taşıyın” mesajını içeren bir SMS göndererek başlayın. SMS yoluyla, sonraki adımlar için çok önemli olan bir Benzersiz Taşıma Kodu (UPC) alacaksınız.

Adım 2: Tercih ettiğiniz şarj planını seçmek için Airtel'in web sitesine veya uygulamasına gidin. Ekteki formu adres, e-posta ve telefon numarası dahil olmak üzere kişisel bilgilerinizle doldurun.

Adım 3: Formu doldurduktan sonra, taşıma isteğinize devam etmek için 'Gönder' düğmesine basın.

Adım 4: Taşıma talebi gönderiminizin ardından bir Airtel yöneticisinden yeni Airtel SIM kartınızın teslim edildiğini onaylayan bir arama bekleyin.

Adım 5: Airtel yöneticisi SIM kartı teslim ettiğinde, daha önce alınan UPC koduyla birlikte geçerli kimlik ve adres kanıtı belgelerinizin hazır olduğundan emin olun.

Adım 6: Belgelerinizin ve UPC'nizin başarıyla doğrulanmasının ardından mevcut numaranız 48 saat içinde Airtel ağında etkinleştirilecektir.

Cep Numaranızı Airtel'e Çevrimdışı Taşıyın

Adım 1: Geleneksel çevrimdışı yöntemi tercih ediyorsanız en yakın Airtel mağazasını bulun.

Adım 2: Aadhaar kartı, ehliyet veya elektrik faturası gibi geçerli kimlik ve adres kanıtlayıcı belgeleri yanınızda bulundurun.

Adım 3: Airtel mağazasında, Benzersiz Taşıma Kodunu (UPC) oluşturmak için 1900'e “Telefon numaranızı taşıyın” mesajını içeren bir SMS gönderin.

Adım 4: Airtel mağazasını ziyaret edin ve o anda alınan alternatif cep telefonu numaranızı, adres kanıtınızı, UPC kodunuzu ve OTP'nizi sağlayın.

Adım 5: Gerekli belge formalitelerini tamamlamak için Airtel mağaza yöneticisinin talimatlarını izleyin.

Adım 6: Formaliteleri tamamladıktan sonra Airtel'e geçiş için gereken ilk şarj planının ücretini ödeyin.

Adım 7: Airtel mağazasındaki tüm adımları tamamladıktan sonra SIM'iniz 48 saat içinde Airtel'e başarıyla taşınacaktır.

Bir şey daha! Artık WhatsApp Kanallarındayız! Bizi orada takip edin, böylece teknoloji dünyasından hiçbir güncellemeyi kaçırmazsınız. ‎HT Tech kanalını WhatsApp üzerinden takip etmek için buraya tıklayarak hemen katılın!